عایق نمودن درست کانکس ها از مهمترین اصولی است که در ساخت  این سازه ها مورد نظر قرار می گیرد. در صورتی که عایق بندی کانکس درست انجام نشود مانع از استفاده بهینه از این سازه ها می شود. در این مقاله بهترین نوع سقف کانکس را برای جلوگیری از سرما مورد بررسی قرار می دهیم.

انواع روش های عایق بندی کانکس

برای اینکه بهترین نوع سقف کانکس ها را بشناسید لازم است که با انواع عایق بندی این سازه ها بیشتر آشنا شوید. در این صورت می توانید متوجه شوید که کدام روش بهترین نوع سقف کانکس را برای جلوگیری از سرما به شما ارائه خواهد نمود.

عایق نمون کانکس با روش استفاده از پلی اورتان

این روش یکی از کارآمدترین روش ها برای ایجاد بهترین نوع سقف کانکس است. در این نوع از ساندویچ پانل جهت ساخت کانکس استفاده می شود. در ساخت پانل ها نیز از فوم استفاده شده است. بعد از نصب دیوارها و سقف با پانل های پیش ساخته در جداره ها پلی اورتان تزریق می شود. مزیت این نوع کانکس ها در این است که هیچ گونه تبادل حرارتی بین داخل و بیرون کانکس ایجاد نشده و دما داخل آن به راحتی حفظ می شود.در صورت استفاده از ساندویچ پانل در مناطق کوهستانی از پانل های ضخیم تر تا حدود 10 سانتی متر استفاده می شود.

بهترین نوع سقف کانکس با پلی استایرن

در این نوع از عایق پلی استایرن در میان جداره دیوارها و سقف کانکس استفاده می شود. این ماده که عامه مردم به نام یونولیت می شناسند در عایق بندی حرارتی و صوتی در بسیاری از سازه ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. البته باید توجه نمایید که برای ایجاد بهترین نوع سقف کانکس جهت جلوگیری از سرما باید پلی استایرن مصرفی دارای خواص ویژه ای مانند: تراکم دانه های بالا و نسوز بودن این عایق باشد.

همینطور باید اندازه این ماده درست به اندازه محل کار گذاشتن آن باشد در غیر این صورت عایق بندی درست انجام نگرفته و تبادل حرارتی از درزهای ایجاد شده به سادگی انجام می گیرد. استفاده از این نوع عای بندی را فقط برای کانکس های معمولی و کارگاهی توصیه می کنیم. این نوع عایق نسبت به نوع اول درجه کمتری دارد و در کانکس های ویلایی و یا کانکس های اداری مصرف آنها توصیه نمی شود.

عایق بندی ترکیبی برای ایجاد بهترین سقف کانکس

در صورتی که از ماده عایق پلی استایرن و مواد ترکیبی دیگر مانند پشم سنگ و یا فوم روی قسمت های دیواره و سقف کانکس استفاده شود می توانید انتظار داشته باشید که روند عایق بندی کانکس شما بسیار اصولی و درست انجام شود و تبادل حرارتی بین فضای داخلی و خارجی کانکس صورت نپذیرد. این روش کمی از روش استفاده از پلی استایرن به تنهایی کارآمدتر است و سقف ایجاد شده با این مواد از ورود سرما به داخل کانکس جلوگیری به عمل خواهد آورد.

توجه نمایید که سقف ایجاد شده در این روش به صورت بسیار مناسبی مانع از ایجاد سروصدا هنگام برخورد تگرگ و یا باران به آن می شود. این روش عایق بندی و ایجاد بهترین نوع سقف کانکس برای کانکس های ویلایی و یا اداری بسیار مناسب بوده و از نظر استاندارد نیز دارای استاندارد های مناسب است. در گذشته از پشم شیشه به جای پشم سنگ استفاده می شد. اما امروزه به جای آن از پشم سنگ که مضراتی برای انسان ندارد استفاده می شود.

استفاده از سقف شیبدار بهترین نوع سقف کانکس برای جلوگیری از سرما

در صورتی که عایق بندی کانکس به درستی انجام گیرد و شما از عایق بودن این قسمت های کانکس اطمینان کامل داشته باشید می توانید برای ایجاد اطمینان بیشتر سقف کانکس ها را ایزوگام نمایید. این کار مانع از نفوذ رطوبت به داخل کانکس می شود و همچنین مانع از ورود سرما به داخل سازه می شود.

برای اطمینان بیشتر نیز باز هم می توان ترفندهای بهتری انجام داد و بهترین نوع سقف کانکس را برای جلوگیری از سرما ایجاد نمود. برای این کار سقف کانکس را به صورت شیبدار بسازید. این کار مانع از انباشت آب بر روی سقف کانکس خواهد شد. حتما برای خروج آب از روی سقف کانکس تمهیداتی بیندیشید تا در مرور زمان سقف کانکس شما دچار مشکل و نفوذ رطوبت نشود. همچنین ساخت سقف شیبدار مانع از انباشت برف بر روی سقف می شود. برای همین ساخت سقف شیبدار با عایق بندی مناسب ایجاد بهترین نوع سقف کانکس برای جلوگیری از سرما خواهد بود. جهت ساخت و اجرای بهترین عایق بندی برای کانکس های مسکونی خود با مشاوران ما در سایت تماس بگیرید.