امروزه برای نگهبانی از مجموعه های شرکتی یا برخی از مجموعه ها، از انواع کانکس نگهبانی استفاده می شود که خرید آن بسیار با صرفه تر از ساخت یک ساختمان یا اتاق نگهبانی می باشد. این کانکس ها دارای انواع مختلفی هستند و قیمت کانکس نیز با توجه به نوع آن تعیین می شود.

کانکس سناتور کانتن

کانکس نگهبانی چیست؟

کانکس نگهبانی که به آن کانکس حراست نیز گفته می شود، سازه ای پیش ساخته است که با ابعادی کوچک ساخته می شود. ابعاد این کانکس به گونه ای است که برای مستقر شدن یک یا دو نفر این فضا کافیست. کانکس های نگهبانی جلوی درب ورودی یک سازمان، محله مسکونی و یا محوطه شرکت قرار می گیرد که نوع کانکس نیز با توجه به محلی که قرار است کانکس در آنجا قرار گیرد، تعیین می شود.

ویژگی کانکس های نگهبانی

کانکس نگهبانی قبل از هر چیزی باید دارای یک جداره شیشه ای رو به محوطه باشد که نگهبان با استفاده از آن دیدی 360 به محوطه اطراف داشته باشد. البته اگر نگهبان دید کافی به همه محوطه نداشته باشد، می توان از دوربین مداربسته و سیستم مانیتورینگ برای افزایش دید استفاده کرد. بنابراین کیوسک های نگهبانی باید دارای شیشه هایی بزرگ و شفاف باشند که با استفاده از این شیشه ها، نگهبان بتواند محیط اطراف خود را کنترل کند. امکانات داخلی کانکس های نگهبانی با توجه به نوع آن و همچنین امکاناتی که افراد نیاز دارند، می تواند متفاوت باشد و به هنگام خرید و ثبت سفارش، مشتری می تواند این امکانات را تعیین کند.

کیوسک نگهبانی محله

گاهی برای امنیت هر چه بیشتر محله، از کانکس های نگهبانی محله استفاده می شود تا امنیت محله و ماشین ها برقرار شود. این کانکس ها به کانکس های نگهبانی شباهت بسیاری دارند و دارای امکانات بسیاری همچون سرویس بهداشتی، مخزن آب، آبدارخانه و … می باشند. این کیوسک ها به اندازه کافی بزرگ و جادار هستند زیرا شخص نگهبان باید به صورت شبانه روزی در آنجا حضور داشته باشند.